Zwrot podatku z UK – ulgi podatkowe z korzyścią dla Państwa!

Jeśli są Państwo zainteresowani odzyskiwaniem podatku, warto zapoznać się z naszą ofertą. Rozliczając podatki zagraniczne posiedliśmy szeroką wiedzę, dzięki której wiemy jak można uzyskać wysoki zwrot podatku z UK.

Wysokość podatku dochodowego zależy bezpośrednio od Państwa zarobków. W związku z tym, jeżeli wysoką kwotę zaliczek na podatek od stosunkowo wysokiego wynagrodzenia odprowadził Państwa pracodawca do urzędu skarbowego w UK (HMRC – HM Revenue & Customs), jest duża szansa na odzyskanie dużej gotówki. Jednak pragniemy Państwa poinformować, iż tę wypłatę należnego świadczenia można jeszcze dodatkowo zwiększyć dzięki np. skorzystaniu z prawa do kwoty wolnej od podatku (Personal Allowance).
Jak działa kwota wolna od podatku w Anglii?
Wysokość Personal Allowance jest uzależniona m.in. od wieku podatnika, czyli w tym przypadku Państwa, jako osoby/osób pracujących w UK. Ponadto jest zależna od sumy wszystkich osiągniętych przez Państwa źródeł dochodów w ciągu danego roku podatkowego. I tak od roku podatkowego 2010/2011, przy dochodzie rocznym powyżej 100 000 GBP, kwota wolna od podatku jest pomniejszana o połowę kwoty powyżej limitu 100 000 GBP, a granica ta jest obowiązująca dla każdej osoby, bez względu na wiek.
Jeśli byli Państwo zatrudnieni w Wielkiej Brytanii lub prowadzili w tym kraju własną działalność gospodarczą, ulgę Personal Allowance otrzymali Państwo w sposób automatyczny. Jednak w sytuacji kiedy tak się nie stało, a jest podstawa do sądzenia, że się ona należy, warto w tej sprawie skontaktować się z brytyjskim urzędem skarbowym.
Czy to jedyna możliwość odzyskania wyższego podatku z Anglii?
Informujemy Państwa, że ulg podatkowych mogących znacznie zwiększyć wysokość otrzymanego świadczenia jest w Anglii od kilku do kilkunastu. Zastosowanie ulg przekłada się na wyższy zwrot podatku z Anglii. Dla przykładu, osoby niewidome, które nie będą mogły podjąć pracy, w której wzrok jest niezbędny mogą ubiegać się o specjalną ulgę podatkową dla osób niewidomych (Blind Person’s Allowance). Ulgi można podzielić na takie przysługujące małżeństwom oraz osobom samotnym, jak również pełen pakiet ulg na dziecko.

Jedno przemyślenie nt. „Zwrot podatku z UK – ulgi podatkowe z korzyścią dla Państwa!

Możliwość komentowania jest wyłączona.