Zmiany podatkowe w Anglii

Rok 2015 oznacza sporo zmian dla obywateli i osób mieszkających na terenie Anglii. Planowane zmiany dotyczą między innymi nieruchomości oraz pomocy finansowej na dzieci.
Już od kwietnia tego roku wprowadzony zostanie obowiązek płacenia podatków od zysków osiągniętych poprzez sprzedaż mieszkania. Dotychczasowy próg podatkowy obejmował jedynie obywateli oraz rezydentów Anglii i wynosił 18 procent (najbogatsi obywatele odprowadzali podatek w wysokości 28 procent). Już za niewiele ponad miesiąc obowiązek odprowadzania takiego podatku będą miały także osoby mieszkające na terenie Anglii, nie będące jej prawnymi obywatelami. Eksperci zgodnie twierdzą, że w takiej sytuacji może dojść do spadku cen mieszkań na terenie tego kraju.
Zmiany nastąpią także w sferze pomocy rodzinom, które generują niskie dochody.

Osoby, których roczny przychód wynosi mniej niż 150 tysięcy funtów będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów opieki nad dzieckiem (zwany Tax Free Childcare) od rządu, w kwocie nie wyższej jak 2 tysiące funtów.britain-2938_1920
Z dniem 1 lipca 2015 roku wchodzi w życie także nowe rozporządzenie dotyczące osób niepełnosprawnych, żyjących samodzielnie. Kwota zasiłku, którą dotychczasowo wypłacano wszystkim zostanie ustanowiona indywidualnie i będzie zależeć od kryteriów ustanawianych przez lokalnie działające placówki pomocy społecznej. Od września zmiany mają nastąpić w zasiłkach dla niepełnosprawnych studentów (tzw. Disabled Student Allowance), jednak poza faktem, że stawki zmaleją, nie ma póki co konkretnych informacji.